Kliniczna endokrynologiczna onkologia

Kliniczna onkologia endokrynologiczna jest niezwykłą hybrydową specjalnością, ponieważ obejmuje zarówno onkologię, jak i endokrynologię, dwie dyscypliny, które różnią się znacznie. W rzeczywistości endokrynolodzy rzadko wydają się być zainteresowani rakiem, a onkolodzy medyczni rzadko koncentrują się na nowotworach endokrynologicznych. Guzy endokrynne, które są stosunkowo rzadkie i które ogólnie mają dobre rokowanie w porównaniu z innymi nowotworami, zazwyczaj nie reagują na chemioterapię. Dlatego trudno jest zidentyfikować lekarzy specjalizujących się w klinicznej endokrynologicznej onkologii, którzy posiadają wiedzę i którzy są również chętni i zdolni do leczenia raka endokrynnego. Kliniczna endokrynologia Oncology wypełnia dużą lukę w literaturze medycznej, ponieważ jest szczególnie ukierunkowana na leczenie pacjentów ze złośliwymi nowotworami endokrynnymi. Tylko około 10% podręczników medycznych jest publikowanych ponownie w wydaniach drugorzędnych, a więc jasne jest, że ta książka, teraz w drugiej edycji, znalazła swoją niszę. Photomicrograph Wyświetlono naczyniowy udział w folikularnym raku tarczycy. Od Wellcome Images.

Książka obejmuje nowotwory tarczycy, przytarczyc, trzustki i trzustki endokrynnej, przysadki, podwzgórze i gonady. Redaktorzy obejmują także obszerną sekcję o opcjach terapeutycznych w onkologii endokrynologicznej. Książka jest encyklopedyczna, zawiera około 150 autorów i 84 rozdziały. Omówiono zagadnienia z endokrynologii, onkologii, radiologii i patologii. Każda praca tej wielkości będzie cierpieć z powodu zmienności w jakości, ale w tym przypadku redaktorzy zdołali dostarczyć starannie przygotowany, dokładny i przejrzysty podręcznik, który jest dobrze przywołany i ma odpowiednio aktualną bibliografię. Jest spójny, wszechstronny, wyjątkowy, aktualny i dobrze zredagowany. Większość autorów to prawdziwi eksperci w swoich tematach. Książka służy szerokiej społeczności czytelników z chorób wewnętrznych, radiologii interwencyjnej, onkologii medycznej i chirurgii. Zaprezentowano prezentację, patologię molekularną, patofizjologię, diagnostykę, ocenę stopnia zaawansowania i leczenie nowotworów endokrynologicznych, które dotyczą wielu gruczołów. Jest to kompletny i łatwy w użyciu przewodnik do badania tych guzów w całym ciele.
Polecam książkę dla lekarzy, którzy widzą, diagnozują i leczą pacjentów z guzami endokrynnymi. Zapewnia szeroką, silną bazę wiedzy i dobrą podstawę do dalszego badania możliwości leczenia tych nowotworów. Ponieważ operacja jest integralnym i ważnym aspektem leczenia pierwotnych i przerzutowych nowotworów endokrynnych, szczególnie podobała mi się dyskusja chirurgiczna na temat różnych nowotworów i włączenie najnowszych badań, które lepiej określają rolę chirurgii. Kliniczna Endokrynologia Onkologiczna powinna być używana jako skoroszyt i odniesienie dla tych specjalnych guzów. Jest cennym dodatkiem do bibliotek lekarzy pracujących w tej dziedzinie.
Jeffrey A. Norton, MD
Stanford University, Stanford, CA 94305
edu
[patrz też: poliklinika arciszewscy, vacu activ przeciwwskazania, protezy bydgoszcz ]

Powiązane tematy z artykułem: poliklinika arciszewscy protezy bydgoszcz vacu activ przeciwwskazania